Urszula Radwańska na pierwszej rundzie zakończyła występ w wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu. Polska tenisistka skreczowała w pojedynku ze Magdaleną Rybarikovą przy stanie 4:6, 6:4, 3:0 dla Słowaczki. Szczęścia nie miała też rozstawiona z numerem 13. Caroline Wozniacki. Dunka przegrała z Belgijką Yaniną Wickmayer 6:7 (5-7), 6:4, 2:6.

Najlepszym wynikiem Urszuli Radwańskiej we French Open jest druga runda, do której dotarła w dwóch poprzednich edycjach imprezy. W tym sezonie jednak zajmująca 79. miejsce w rankingu tenisistek krakowianka nie ma dobrej passy. W lutym wróciła do rywalizacji po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej operacją barku i rehabilitacją. Od tego czasu przegrała 11 z 12 spotkań w turniejach WTA. Jedyne zwycięstwo odniosła w pierwszej rundzie kwalifikacji w Rzymie na początku maja.

Do drugiej rundy singla awansowali już wcześniej starsza z sióstr Radwańskich Agnieszka i Jerzy Janowicz. Mecze otwarcia przegrali natomiast Katarzyna Piter, Michał Przysiężny i Łukasz Kubot. 

Dunka za burtą French Open

Z kolei Caroline Wozniacki mecz otwarcia we French Open przegrała poprzednio w 2007 roku, gdy debiutowała w tej imprezie. Będąca 14. rakietą na świecie zawodniczka ostatnio miała trudny okres w życiu prywatnym. W ubiegłym tygodniu rozstała się z narzeczonym. Para wysłała już zaproszenia na ślub, ale kilka dni później reprezentujący Irlandię Północną golfista Rory McIlroy uznał, że nie jest jeszcze gotowy na małżeństwo.

W pierwszej fazie zmagań kobiet niespodziewanie odpadła również turniejowa "dwójka" Chinka Na Li. Z turniejem mężczyzn pożegnali się zaś m.in. rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar Stanislas Wawrinka, grający z numerem dziewiątym Japończyk Kei Nishikori oraz Bułgar Grigor Dimitrow (11.).