​Martyna Kubka odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie. W środę polska tenisistka przegrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto 2:6, 3:6.

21-letnia Kubka w światowym rankingu zajmuje 472. miejsce i w imprezie startowała dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów. Cocciaretto na liście WTA jest 105.

Do turnieju głównego przystąpiło łącznie pięć Polek. Już w poniedziałek do drugiej rundy awansowała Maja Chwalińska. W środę najwyżej rozstawiona Iga Świątek zagra z Magdaleną Fręch, a Weronika Falkowska z Chorwatką Petrą Martić (nr 8.).

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:
Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Martyna Kubka (Polska) 6:2, 6:3.

Największy kobiecy turniej w Polsce

Największy turniej kobiecy w Polsce rangi WTA 250 z liderką światowego rankingu Igą Świątek na czele odbywa się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym grają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. W puli nagród znajduje się 251 750 USD, a zwyciężczynie w singlu i deblu dopiszą do rankingu WTA po 280 punktów.

Najwyżej rozstawiona jest oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek.