Jerzy Janowicz zrezygnował ze startu w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju ATP na kortach ziemnych w Barcelonie. 24-letni łodzianin walczy z kontuzją pleców.

Jerzy Janowicz był na konsultacjach u doktora Roberta Śmigielskiego. Zdiagnozowano u niego stan zapalny w kręgosłupie lędźwiowym. "Muszę wyleczyć kontuzję pleców, ale na szczęście nie jest ona tak poważna jak ostatnio. Parę dni i wracam na kort!" - napisał tenisista na Facebooku. Syn postanowił nie ryzykować. Do kolejnego turnieju ma dwa tygodnie. Przyda mu się taka dłuższa przerwa, by wyleczyć, a nie tylko zaleczyć, ten uraz - wyjaśniła jego matka, Anna Janowicz. Plan jest taki, by Jurek w sobotę i niedzielę miał rehabilitację, a od poniedziałku normalnie trenował. Zobaczymy, czy uda się to zrealizować - dodała.

Jerzy Janowicz doznał kontuzji podczas niedzielnego sparingu z Włochem Simone Bolellim w Monte Carlo. Przerwał zajęcia, ale dzień później przystąpił do meczu pierwszej rundy z innym zawodnikiem z Italii - Fabio Fogninim, z którym przegrał 3:6, 1:6.

(mn)