Kto ma czas na angażowanie się w wolontariat? Studenci i uczniowie. A co z osobami czynnymi zawodowo, bardzo często łączącymi pracę z wychowywaniem dzieci? Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości udowadniają, że rozwój poprzez wolontariat i czerpanie z niego rozmaitych korzyści to nie tylko domena studentów, ale też rodziców i osób pracujących. Przedstawiamy Wam listę korzyści płynących z bycia wolontariuszem.

Cieszysz się efektami

W pracy zawodowej często miesiącami, a nawet latami pracujemy na efekty naszych działań. Owoce obecnych starań są odsunięte w czasie. Wolontariat daje możliwość efektywności, której często brakuje nam w biznesie lub jest ona trudna do osiągnięcia. 

Finał Paczki i zakończenie roku szkolnego w Akademii to nie tylko przeżycie emocjonalne i ukoronowanie wysiłków, ale też podsumowanie efektów pracy wolontariuszy. Masz szansę szybko przekonać się, że to naprawdę działa.

Odkrywasz swoją rodzinę na nowo, a ona odkrywa Ciebie

Pomagając rodzinom w Paczce czy wspierając dziecko w Akademii masz niepowtarzalną możliwość spojrzeć na swoją własną rodzinę z zupełnie innej perspektywy. Odkrywasz, jak cenne jest to, co macie. Możesz zaangażować całą rodzinę w wolontariat i już od najmłodszych lat uczyć swoje dzieci mądrego i skutecznego pomagania.

Testujesz swoje kompetencje zawodowe w innym środowisku

Wolontariat nie jest Ci potrzebny do zdobycia doświadczenia, bo od lat jesteś specjalistą w swojej branży? Sprawdź się! Dzięki wolontariatowi możesz przetestować swoje kompetencje w zupełnie nowym środowisku. Masz możliwość zweryfikować swoją wiedzę i doświadczenie, poznać działanie dużej organizacji czy system szkoleń. Pozwoli Ci to jeszcze lepiej wykonywać Twoją pracę zawodową. Często zdarza się, że po finale akcji wolontariusze patrzą z innej perspektywy na swoją sytuację na rynku pracy, osiągając większe sukcesy lub wyznaczając nowy kierunek kariery.

Pomagasz dzięki swoim kompetencjom. Mądrze i skutecznie

Doświadczenie w Twoim zawodzie jest pomocne nie tylko w pracy! Wiedza i umiejętności wypracowywane przez lata mogą wesprzeć działanie ogólnopolskiego i uznanego programu pomocowego. Twoje kompetencje w zarządzaniu ludźmi czy projektami przyczynią się do wspólnego sukcesu tysięcy wolontariuszy w całym kraju.

Uczysz młode pokolenie, kształtując przyszłość kraju

Możesz mieć realny wpływ na innych, młodszych wolontariuszy w Twoim mieście. Uczyć ich, przekazywać im swoje doświadczenie i wiedzę, pomagać. Uczniowie i studenci, z którymi zetkniesz się w pracy wolontariusza za kilka lat wykorzystają to, czego nauczyli się od Ciebie.

Rozwijasz sieć kontaktów biznesowych

Dzięki pracy wolontariusza masz okazję poznawać ludzi z pasją, również w biznesie. Liderów, trenerów, przedsiębiorców, pracowników rozmaitych branż i studentów różnych kierunków. Możesz znaleźć wśród nich swoich klientów, współpracowników czy inspirację i motywację do działania. A może Ty sam zaangażujesz się w ciekawy projekt, dzięki osobom przypadkowo poznanym w wolontariacie?

Masz więcej czasu

Jako mama, tata, pracownik dużej lub mniejszej firmy czy przedsiębiorca znasz doskonale to pragnienie, aby doba miała więcej niż 24 godziny, prawda? Angażując się w wolontariat paradoksalnie możesz zyskać więcej czasu, ucząc się lepszej organizacji, delegowania obowiązków członkom rodziny i harmonijnego łączenia kilku sfer swojego życia.

Dostajesz impuls do zmian i dalszego rozwoju

Nigdy nie jest tak, że nasza sytuacja jest idealna. W pracy, w życiu, w rodzinie. Wolontariat daje inspirację i impuls do zmian w każdej sferze. Pozwala spojrzeć na znane kwestie z innych perspektyw, poznawać fantastycznych ludzi o odmiennych poglądach i doświadczeniach, uczyć się od innych i poznawać siebie na nowo. Odkrywać w sobie niewyczerpany potencjał, nowe umiejętności i pomysły. Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości powtarzają, że wolontariat zmienił ich życie, a dla 70 proc. z nich był najważniejszym z doświadczeń życiowych.

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości. Wejdź na www.superw.pl zanim lista wolontariuszy zostanie zamknięta. Liczba miejsc jest ograniczona.

(adap)