Wielkanoc 2015 to w RMF FM czas pełen atrakcji. Na antenie pojawią się specjalne programy, gwiazdorskie duety i niezwykli goście.

W Wielki Piątek (od 20  do 24) o utworach, które wiele znaczą  (m.in. Pink Floyd-  Wish You Were Here, Johna Lennona - Imagine, Dire Straits - Brothers In Arms) opowiedzą na antenie RMF FM Hubert Urbański i Kamil Baleja. W niedzielę Agnieszka Chylińska po raz pierwszy poprowadzi swój program razem z Igorem Herbutem (od 10 do 15).  W WielkaMOCNYM show Marcina Jędrycha i Jacka Tomkowicza (niedziela, od 20 do 24) spotkają się największe gwiazdy muzyczne, a gorące informacje ze świata szołbiznesu przekażą Agnieszka Prokopowicz-Bielenia i Sławomir Kowalewski ("Coś się święci", niedziela, od 7 do 10).

Poranek w Wielką Sobotę ("Wstawaj, szkoda świąt", od  6 do 10) poprowadzi duet Przemyslaw Skowron i Tomasz Olbratowski. Panowie sprawdzą wielkanocne koszyki znanych osób. Okaże się na przykład, że  Michał Kamiński ma w nim dwa zegarki, ale jeden na sprzedaż, ksiądz z Gliwic z dwoma ministrantami "wesołe kadzidło", Adam Hoffman kilogramy, które zrzucił, a Agata Kulesza Oscara, wino i papierosy.

"Lepszą połowę świąt" (od 10 do 15) współtworzyć będą słuchacze wspomagani przez Kamila Baleję i Kasię Wilk. Krzysztof Urbaniak poradzi się polskich medalistów (m.in. Piotra Żyły, Krzysztofa Ignaczaka i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak), jak przygotować gwiazdorskie święta. O Całunie Turyńskim, Chuście świętej Weroniki i objawieniach przestawianych na najsłynniejszych obrazach porozmawiają (od 20 do północy, "Na obraz i podobieństwo")   Daniel Dyk i Łukasz Radwan.

W niedzielne popołudnie Ewelina Pacyna poruszy temat pomagania rozmawiając między innymi z Joanną Brodzik i Dariuszem Michalczewskim ("Szczęście - podaj dalej!", od 15 do 20).

Świąteczny poniedziałek rozpoczną Mistrzostwa w Laniu Wody, w których wystartują wygadani  słuchacze oceniani przez Roberta Karpowicza (od 7 do 10). Darek Maciborek przedstawi historię wielkiego spotkania po latach Kayah i Bregovica ("Prawy do lewego polej kolego", od 10 do 15).

Świąteczny program w RMF FM zakończy wydanie specjalne "Poliż temat" (od 15 do 18) , "Lista piosenek z jajem" Jędrycha i Tomkowicza (od 18 do 21) i Ewelina Pacyna, autorka "Świąt z głowy" (od 21 do 1).

Co znajdzie się w Faktach i na RMF24.pl?

W święta Fakty RMF FM odwiedzą kilkadziesiąt miejscowości w całej Polsce, a reporterzy wzbogacą wielkanocną tradycję.

W Wielki Piątek gościem Faktów będzie były przełożony polskich misjonarzy-męczenników z Peru o. Jarosław Wysoczański. W poruszającym wywiadzie  opowie między innymi o męczeństwie polskich franciszkanów. Fakty zajmą się także wizją Chrystusa z objawień św. Faustyny  ukazaną językiem współczesnej blogosfery i użytkowników internetu.

W Wielką Sobotę reporterzy Faktów gościć będą od rana w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu towarzysząc święceniu potraw na jednym z największych stołów wielkonocnych w Polsce.

Wielkanocne śniadanie reporter RMF FM zje ze śląską rodziną, a w poniedziałek Siuda Baba, mężczyzna przebrany za niechlujną kobietę w podartym ubraniu, pojawiający się do tej pory jedynie w okolicach Wieliczki,  zadebiutuje w Krakowie. Razem z reporterami RMF FM  Siuda Baba wysmaruje na szczęście między innymi mieszkańców Krakowa, okolicznych miejscowości i turystów.

(mn)