Po krwawym zamachu w Tunezji Polska Izba Turystyki przypomina, że turyści, którzy już mają wykupione wycieczki do tego kraju, mogą z nich zrezygnować. Eksperci apelują, żeby na wypoczynek wybierać miejsca, które nie są wymieniane na liście Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako zagrożone terroryzmem. Wczoraj w Sus zginęło 39 osób, głównie zagranicznych turystów.

Michał Dobrołowicz, RMF FM: Co z tymi, którzy planują wakacje w Tunezji? Czy oni mogą zamienić te wakacje na inne?

Marzena Zarzycka z Polskiej Izby Turystyki: Tak, już większość organizatorów turystyki, którzy mieli podpisane umowy na imprezy turystyczne na terenie Tunezji, oferuje klientom możliwość zamiany imprezy na inny kierunek, bądź możliwość bezkosztowej anulacji umowy.

Czyli można całkowicie wycofać się z wakacji w Tunezji i jechać nad Bałtyk?

Tak jest. Można odzyskać pieniądze i zrezygnować całkowicie z wyjazdu albo wybrać inny, dowolny kierunek z oferty biur podróży, które organizowały ten wypoczynek.

To dotyczy wszystkich tunezyjskich miejscowości? Nie tylko Sus?

To dotyczy całego terenu Tunezji. Z komunikatów większości biur wynika, że wszystkie oferty i imprezy, które już zostały wykupione na terenie Tunezji, podlegają tej propozycji, żeby zamienić ten kierunek na inny, albo bezkosztowo zrezygnować z imprezy.

TUTAJ MOŻESZ SPRAWDZIĆ, KTÓRE KRAJĄ SĄ WEDŁUG MSZ NIEBEZPIECZNE.