Nie mieliście wątpliwości: Waszym zdaniem na miano Sportowca Grudnia 2017 zasłużył Kamil Stoch! W Plebiscycie RMF FM i Interii skoczek z Zębu uzyskał ponad 47 procent Waszych głosów.

Kamil Stoch jest naszą wielką nadzieją na zbliżające się igrzyska w Pjongczangu i w grudniu potwierdził, że jego forma rośnie.

Dwukrotnie zajmował miejsca na podium Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu, gdzie najpierw był trzeci, a dzień później drugi.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nie udało mu się sięgnąć po tytuł mistrza Polski - musiał zadowolić się brązowym medalem, ale rok zakończył zwycięstwem w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni - w niemieckim Oberstdorfie.

Grudniową odsłonę naszego plebiscytu zdominowali skoczkowie: drugą pozycję zajął Stefan Hula, który uzyskał ponad 20 procent głosów. Wyróżniliście go, bo ustabilizował formę, dzięki czemu notował w grudniu życiowe wyniki: pierwsze w karierze mistrzostwo Polski i najwyższe miejsce w zawodach PŚ - piąte w Oberstdorfie.

Kolejne dwa miejsca zajęli nasi piłkarze: Wojciech Szczęsny za udane występy w Juventusie i Kamil Glik, który został wybrany przez "L'Equipe" najlepszym środkowym obrońcą ligi francuskiej i trafił do drużyny roku Ligue 1.


"Jego skoki zawsze są na pierwszych miejscach list przebojów"

Tradycyjnie prosiliśmy Was o uzasadnienie Waszych głosów. Największe uznanie naszego redakcyjnego jury zyskał komentarz Marka - i właśnie do niego powędruje upominek od RMF FM i Interii!

Cytat

Kamil Stoch jest jak hard rock, jak skoczna muzyka, a jego skoki zawsze są na pierwszych miejscach list przebojów. Przebojowo zakończył stary rok i przebojowo zaczął nowy rok, normalnie gwiazda sportorocka.
MarekMirosław Ząbkiewicz

(e)