W pierwszym meczu grupy D mistrzostw Europy siatkarzy Turcja pokonała w Katowicach Holandię 3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:22). W drugim spotkaniu tej grupy broniący tytułu Francuzi przegrali z Belgią 2:3 (22:25, 25:23, 21:25, 25:23, 12:15).

Na trybunach w Spodku rządzili kibice "Pomarańczowych", ale i oni stanowili tylko garstkę. Każdy z czterech setów do jego połowy był wyrównany. Ale Holendrom udało się "urwać" tylko jednego. Po raz ostatni te dwie ekipy zmierzyły się w Lidze Światowej i wówczas górą także byli Turcy 3:2.

W piątkowym meczu nie do zatrzymania był Toy Metin, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 22 punkty.

Mecz Belgia-Francja 3:2

Znacznie ciekawiej zapowiadał się mecz Francuzów i Belgów. Ci pierwsi są typowani przez ekspertów do medalu. Francuzi zagrali jednak bez jednej ze swoich gwiazd Earvina Ngapetha. Wracający do formy po kontuzji zawodnik znalazł się wśród rezerwowych. Zacięte spotkanie wygrali ostatecznie Belgowie: prowadzeni przez nieobliczalnego Vitala Heynena zawodnicy wygrali 3:2. 

Podział na grupy

Do ćwierćfinałów bezpośrednio awansują zwycięzcy grup. W barażach zagrają zespoły z drugich i trzecich miejsc. Z dalszej rywalizacji odpadają zespoły, które uplasują się na ostatnich pozycjach.

Grupa A: Finlandia, Estonia, Polska, Serbia (Warszawa, Gdańsk)

Grupa B: Słowacja, Czechy, Niemcy, Włochy (Szczecin)

Grupa C: Bułgaria, Rosja, Słowenia, Hiszpania (Kraków)

Grupa D: Holandia, Turcja, Belgia, Francja (Katowice)