Radny miejski Sławomir Ptaszkiewicz jest jednym z niezależnych kandydatów, którzy chcą zakończyć rządy prezydenta Jacka Majchrowskiego w Krakowie. Jego komitet wyborczy ma w nazwie "Kraków na 100 procent". Są w nim m.in. przedstawiciele biznesu i kultury.

Członkami komitetu Ptaszkiewicza są m.in. współzałożyciel firmy rozwijającej nowe technologie Piotr Wilam, biznesmen Tomasz Grabowski i były radny Krakowa Patrick den Bult. Ich wiedza i

doświadczenie daje podstawę, by doprowadzić do potrzebnych Krakowowi zmiany. Ich obecność to gwarancja, że tworzony przeze mnie od kilku miesięcy społeczny ruch stoi na mocnych fundamentach. Mam nadzieje, że z tymi właśnie ludźmi uda się poprawić efektywność zarządzania miastem. Chce łączyć aktywistów miejskich, którzy działają z pasją z tymi, którzy coś już w życiu osiągnęli - mówił o nich kandydat. Podkreślał też, że jego sztab wyborczy nieprzypadkowo mieści się przy ulicy... Wygranej.

Kraków to wspaniałe miejsce z ogromnym potencjałem do rozwoju. Jednak bierność władz w stosunku do obywateli miasta i ich działanie na pól gwizdka we wszystkich istotnych dziedzinach sprawiają, że w kwestii jakości życia Kraków znajduje się daleko za czołówką polskich miast. Ale nie musi tak być. Mamy wszelkie możliwości, by uczynić Kraków najlepszym miastem do życia w Polsce. Ośrodkiem kultury, nauki, technologii i aktywnego społeczeństwa na miarę najwspanialszych miast Europy - do których przecież należy - pisze na swojej stronie internetowej Sławomir Ptaszkiewicz. Poszukuję ludzi, dla których przyszłość  Krakowa jest ważna. Wspólnie możemy sprawić, że Kraków będzie najlepszym miastem do życia w Polsce - podkreśla.

Do walki o prezydenturę Krakowa staną: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, radna Marta Patena (PO), kandydat niezależny Łukasz Gibała, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom oraz popierany przez PiS Marek Lasota.

(mn)