Budowa szkół, przedszkoli i żłobków, inwestycje w infrastrukturę drogową w mieście i sieć ścieżek rowerowych oraz wspieranie gospodarki opartej na wiedzy to niektóre z elementów programu wyborczego KWW Rafał Dutkiewicz z Platformą. W niedzielę oba środowiska zainaugurowały wspólną kampanię wyborczą w wyborach samorządowych.

Podczas konwencji Rafał Dutkiewicz wymienił kilka priorytetów programu wyborczego. Powstaną nowe szkoły, przedszkola i żłobki, powstanie obwodnica Leśnicy i aleja Wielkiej Wyspy, rozbudujemy system ścieżek rowerowych, na ulicach pojawią się pojazdy elektryczne, zapewnimy rozwój transportu zborowego i zwiększymy komfort podróży tramwajami i autobusami poprzez wprowadzenie klimatyzacji w pojazdach - wyliczał. Dodał, że wrocławianie w jeszcze większym stopniu zostaną zaproszeni do decydowania o wyglądzie miejsc, w których mieszkają. Zapewnimy wzrost budżetu obywatelskiego - mówił prezydent. Jego zdaniem Wrocław stanie się "prawdziwie europejską metropolią", dzięki sprawowaniu przez to miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

Szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz podkreślił, że środowisko Rafała Dutkiewicza i dolnośląska PO pokazały, że "zamiast toczyć spory można się pogodzić i przystąpić do wspólnej pracy". Nam się to udało, to niezwykle dobrze, że doszło do tej współpracy ponad podziałami - ocenił.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

(mn)