Radna miejska Marta Patena reprezentuje Platformę Obywatelską w wyborach na prezydenta Krakowa. „Ufam, bo inaczej bym się nie zgłaszała do wyborów, że moje doświadczenie osobiste, zawodowe, społeczne będzie tym wszystkim, co pozwoli nam wygrać wybory, a później prowadzić miasto, jako prezydent Krakowa” - zadeklarowała po oficjalnym ogłoszeniu jej kandydatury. „Pewna jestem, że to, iż jestem kobietą nie jest jedyną moją wartością” - dodała.

Patena była jedyną osobą, która zamierzała startować w planowanych przez Platformę prawyborach, dlatego zdecydowano, że jej kandydatura zostanie przyjęta bez głosowania.

Witold Latusek, szef sztabu wyborczego Marty Pateny, zapowiedział, że w kampanii wyborczej nie będzie ona nikogo atakować, ale skupiać się na prezentacji wieloletniej wizji rozwoju Krakowa. Szczegółowe plany kandydatki Platformy mają zostać przedstawione w październiku. Specjalne miejsce w jej programie ma zajmować krakowska Nowa Huta.

Marta Patena od 12 lat jest krakowską radną. To ona stworzyła twórcą miejski program edukacyjny Platformy Obywatelskiej.

Kandydatka PO już na początku zadeklarowała, że jej kampania wyborcza będzie kampanią pozytywną, ponieważ "pan prezydent przez 12 lat ma swoje zasługi dla tego miasta, ale to nie znaczy, żebyśmy nie widzieli potrzeby nowych impulsów i nowych wizji dla rozwoju Krakowa w wielu sferach: infrastrukturalnych, edukacyjnych czy społecznych".

(mn)