Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało w Olsztynie kandydatów do rady miejskiej i kandydata na prezydenta – prawnika Marcina Adamczyka. "Stawiamy na nowego człowieka, młodego ale doświadczonego, który ma propozycje dla wszystkich - i dla młodych i dla starych i dla osób szukających pracy i dla tych, które chcą w Olsztynie się rozwijać i chcą tu mieszkać i żyć a nie wyjeżdżać z tego miasta" - powiedziała wiceprezes PSL, wiceminister Skarbu Państwa Urszula Pasławska.

Marcin Adamczyk oświadczył, że jako prezydent Olsztyna będzie w pierwszej kolejności zabiegał o inwestorów, którzy będą tworzyć nowe miejsca pracy. Chce także poprawić infrastrukturę sportową. Stawia także na szerokie konsultacje społeczne i dialog z mieszkańcami Olsztyna. 

Myślę, że wszystkie cele strategiczne miasta, wszystkie najważniejsze inwestycje które na lata zmieniają oblicze tego miasta, w tym także obecna budowa linii tramwajowych, powinny być konsultowane z mieszkańcami, choćby w formie referendum- mówił kandydat. Podkreślił, że PSL wystawiając listę kandydatów do rady miasta, liczy na to, że zdobędzie tyle mandatów w miejskim samorządzie, że będzie mógł utworzyć klub. Liczymy, że uda nam się zdobyć większość w radzie, by rządzić samodzielnie. Nie jest to łatwe zadanie, ale nie niemożliwe - ocenił.

(mn)