"To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani! Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie!" - takie entuzjastyczne słowa padły z ust prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza tuż przed atakiem nożownika. Prezydent przemawiał ze sceny podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka chwil później został kilkukrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego Stefana W. Dzisiaj zmarł.

Paweł Adamowicz wygłosił krótkie przemówienie w czasie gdańskiego finału tegorocznej edycji WOŚP. Jego wystąpienie miało miejsce tuż przed tradycyjnym "Światełkiem do nieba", które co roku zamyka finał.

Adamowicz, który w niedzielę sam zbierał datki do puszki z czerwonym serduszkiem, podkreślał ze sceny, że "Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności!".

Za to wszystko wam serdecznie dziękuję! Bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani! Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam! - mówił Paweł Adamowicz.

Zobaczcie to wystąpienie: