Seks, kłamstwa i taśmy audio - tak o aferze podsłuchowej i dymisjach w polskim rządzie pisze amerykańska prasa. Wydarzenia w naszym kraju ze szczegółami przybliża jedna z największych i opiniotwórczych gazet - "Washington Post". Dziennik podkreśla, że cała sytuacja źle wróży rządzącej w Polsce partii.

Zagraniczne media komentują rewolucję w polskim rządzie. Niemiecka prasa wskazuje na "kryzys rządowy", a rosyjska telewizja wspomina o "politycznej burzy". czytaj więcej

Wszystkie tytuły informują o aferze w naszym kraju. Agencja AP donosi, że ten skandal może zaszkodzić pozycji Polski. Przypomina, że jesteśmy ważnym graczem w Europie Wschodniej, ale ten skandal może to zmienić. 

Amerykanie dowiadują się dziś z prasy, że politycy, lobbyści i ludzie biznesu omawiali polityczne strategie nad daniem z ośmiorniczek opłacanym z pieniędzy podatników. Amerykański portal Politico wskazuje zaś, że osoba, która traci bardzo wiele, to Radosław Sikorski. Podkreśla, że to niezwykły przypadek utraty władzy przez bardzo wpływową osobę.

Rewolucję w polskim rządzie opisują też inne zagraniczne media. Niemiecka prasa wskazuje na "kryzys rządowy" w naszym kraju, a rosyjska telewizja wspomina o "politycznej burzy". WIĘCEJ KOMENTARZY Z PRASY ZAGRANICZNEJ ZNAJDZIECIE TUTAJ

(mal)