Nasi goście raczyli się smakołykami w warszawskiej Restauracji RMF & Przyjaciele. Od południa do godziny 15 smakowaliśmy z Wami na scenie Skweru Hoovera na Krakowskim Przedmieściu. W menu były prawdziwie VIP-owskie rarytasy. Królowały dania, jakimi podczas podsłuchanych rozmów raczyli się najważniejsi politycy w kraju. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

15:05 Kończymy działanie naszej Restauracji RMF & Przyjaciele. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Posłuchaj relacji Tomasza Skorego z Restauracji RMF & Przyjaciele!

15:04 Klienci na wyjściu z Restauracji dostali swoje nagrane rozmowy.

15:00 Najedzeni i podsłuchani klienci Restauracji RMF & Przyjaciele powoli opuszczają jej progi. Przez kilka godzin mogliście poczuć, jak smakuje władza.

14:45 Ośmiorniczki, policzki wołowe i łosoś wędzony - tak wyglądało menu Restauracji RMF & Przyjaciele.

14:05 Podsłuchy, które zainstalowaliśmy w Restauracji RMF & Przyjaciele, są dobrze ukryte. Nie wszyscy nasi goście dowiedzieli się, gdzie one są. Ośmiorniczki cieszą się zaś sporym powodzeniem.

Tomasz Skory w RMF & Przyjaciele! Posłuchajcie!

13:39 Kolejne pyszne smakołyki znikają z talerzy. Goście raczą się specjałami godnymi polskich władz.

13:05 Tomasz Skory z mikrofonem podsłuchuje rozmowy naszych gości.

Goście RMF FM wysławiają się bardzo grzecznie. Sprawdził to Tomasz Skory - posłuchaj!

12:51 Goście jedzą, a my... nagrywamy. Zarówno dania, jak i nagrania są na nasz koszt! Wóz satelitarny RMF FM zaparkował tuż obok Restauracji.

12:45 Tomasz Skory podsłuchuje i nagrywa naszych gości. Ci jednak się nie skarżą tylko zajadają się pysznościami serwowanymi w naszej restauracji!

12:25 Nasi goście mają do dyspozycji pięknie nakryte stoły. Chcesz poczuć się jak władza? Przyjdź na Krakowskie Przedmieście!

Tomasz Skory sprawdził, jak zamontowane są podsłuchy. Posłuchaj!

12:00 W restauracji są już pierwsi goście. A jadłospis jest imponujący! Karta na dziś - oczywiście oprócz ośmiorniczek - zawiera także gotowane policzki wołowe z sosem porto i łososia wędzonego dymem z drzew owocowych. Jeśli ten opis Was nie przekonał do odwiedzin w Restauracji RMF & Przyjaciele, to posłuchajcie relacji Tomasza Skorego, który jest na miejscu!

11:40 Sprzęt do nagrywania już gotowy...

11:20 Są już pierwsi goście w naszej Restauracji. Jako pierwszy dotarł... Donald Tusk. Premier nieco dziś blady, ale jest w bezpiecznych rękach!

11:08 Pięknie przyozdobione stoły czekają na Was!

10:38 W pysznym menu będą nie tylko ośmiorniczki, ale także piklowane rzodkiewki, kozi ser i krem z kalafiora!

Tomasz Skory sprawdza, jak zamontowane są podsłuchy. Posłuchaj!

10:00 Restauracja RMF & Przyjaciele szykuje się na przywitanie pierwszych gości! Na miejscu jest już reporter RMF FM Tomasz Skory, który sprawdza, czy działają podsłuchy!

Tak stołuje się władza...Czym raczą się najważniejsi ludzie w państwie, dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu po publikacji przez tygodnik "Wprost" nagrań rozmów oficjeli, podsłuchanych w stołecznych restauracjach.

I tak na przykład szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski i były minister finansów Jacek Rostowski, podczas spotkania w restauracji Sowa & Przyjaciele, zastanawiali się nad: pierogami z farszem z królika, golonką glazurowaną, pierożkami cielęcymi, foie gras i tatarem z tuńczyka. Ostatecznie Sikorski zamówił zupę z dyni i krwistą polędwicę wołową, zaś Rostowski zdecydował się na foie gras i comber z królika. Do tego panowie zażyczyli sobie wina Pomerol, rocznik 2008.

Z innej publikacji dowiedzieliśmy się, że podczas spotkania w saloniku VIP-owskim tego samego lokalu wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski i biznesmen Piotr Wawrzynowicz posilili się zupą z owoców morza i jagnięciną. Ostryg i homara nie było akurat w karcie.

Z kolei w czasie rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP Marka Belki na stole pojawiły się: carpaccio, śledź, grillowany ser kozi ze świeżymi szparagami, policzki wołowe, ogony wołowe i gotowane ośmiorniczki.