Komediodramat "Sierpień w hrabstwie Osage" w reżyserii Johna Wellsa trafia do polskich kin. W obsadzie są Meryl Streep i Julia Roberts, które otrzymały za te role nominacje do Oscarów.

To filmowa adaptacja sztuki, która została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę i publiczność po obu stronach Atlantyku. Do ekranowej wersji zaangażowano imponującą obsadę z Meryl Streep, Julią Roberts, Samem Shepardem, Juliette Lewis, Ewanem McGregorem, Chrisem Cooperem i brytyjską gwiazdą Benedictem Cumberbatchem na czele. Roberts, gdy usłyszała propozycję zagrania u boku Streep, którą niezwykle podziwia, płakała ponoć z radości. Film miał premierę na festiwalu w Toronto, gdzie spotkał się z niezwykle życzliwym przyjęciem.

Jest zabawna i inteligentna, ale jednocześnie nieustannie karze i atakuje świat oraz swoich bliskich z powodu własnego zmarnowanego życia - mówi o swojej bohaterce Viotlet Meryl Streep. Te zmagania przybierają wręcz bezpośredni, fizyczny wymiar. Miałyśmy z Julią scenę walki, z której niewiele pamiętam. Obyło się bez dublerek, nie chciałyśmy ich. Wiem tylko, że następnego dnia naliczyłam sporo zadrapań i siniaków - dodaje aktorka.

Ewan McGregor, grający zięcia Violet, podkreślał, że spotkanie z Meryl Streep - niekwestionowaną damą światowego kina - to niezwykłe zawodowe doświadczenie. Miałem szczęście pracować z wieloma aktorami, ale Meryl Streep potrafi wspiąć się na prawdziwe wyżyny. Była niesamowita - powiedział. Wtórował mu Cumberbatch. Cieszę się, że mogłem brać w tym udział. Przez cały czas byłem otoczony wirtuozami aktorstwa. To było wspaniałe - mówi aktor.

Poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Meryl Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina z trudem jednoczy się w poszukiwaniach. To międzypokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej. I opowieść o wielkiej nadziei na to, że wspólnie przeżywany kryzys stanie się dla bohaterek wstępem do rozwiązania dawnych konfliktów. Film 24 stycznia debiutuje w polskich kinach.