W zaczynającym się w sobotę rajdzie RMF Morocco Challenge wystartuje nie tylko Adam Małysz, ale też jego żona, Izabela. Zawodnik Teamu RMF Caroline Team pojedzie nowym Mitsubishi Pajero.

Izabela Małysz pojedzie tym samym modelem samochodu, co jej mąż. Auto będzie miało jednak inne parametry. Co więcej, na trasie Morocco Challenge pojawi się także córka państwa Małyszów - Karolina.

Ona się bardzo cieszy z tego wyjazdu. Mam nadzieję, że pojedzie z nimi dobry pilot, bo chcę, żeby bezpiecznie dojechały do mety. Na pewno będę w pogotowiu, gdyby coś się działo - przyznał Adam Małysz.

To jest bardzo rodzinny rajd. Iza już wcześniej miała propozycję, żeby wystartować w takich kobiecych rajdach. To jest popularny sport wśród kobiet. Poza tym to spore wyzwanie - skomentował były skoczek.

Iza Małysz wystartuje oczywiście w klasie VIP, podobnie jak Dominika Gawęda i Paweł Rurak - Sokal z Blue Cafe, czy aktorzy - Anna Dereszowska i Piotr Zelt. Nie zabraknie załogi RMF FM. W tym roku w składzie Marcin Jędrych i Paweł Piotrowski. Wszyscy muszą przygotować się na ostrą rywalizację i pustynne warunki życia przez całe 7 dni.

RMF Morocco Challenge

W tym roku RMF Morocco Challenge odbędzie się w dniach 21-30 października. W zawodach wystartuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, samochody terenowe (fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów) oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenege liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni będą zmagać się ze skałami, piaskiem, wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi.

Trasa rajdu, podobnie jak w ubiegłych latach, przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wyzwaniem - powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge.