„Mamy kilka dni na odpoczynek i jestem pewny, że zdążymy się zregenerować. Przed tym półfinałem mamy dodatkową motywację” – stwierdził pytany o zaplanowany na środę półfinał piłkarskich mistrzostw świata Luka Modric. Chorwaci zmierzą się w tym spotkaniu z Anglikami. „To dla nas jeden z najważniejszych meczów w życiu. Spotkają się dwa klasowe zespoły i zobaczymy, który będzie górą. Na pewno to będzie interesujący mecz” – dodał.

Luka Modric /RONALD WITTEK /PAP/EPA

O zwycięstwie Chorwacji w ćwierćfinale z Rosją zadecydowały rzuty karne (4-3). Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a po dogrywce 2:2. W 1/8 finału po serii "jedenastek" wyeliminowali Danię (3-2, 1:1).

Za nami kolejny dramat. W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze. Nie kontrolowaliśmy wydarzeń na boisku tak, jakbyśmy tego chcieli. W drugiej zagraliśmy dużo lepiej, ale nie udało nam się rozstrzygnąć losów rywalizacji w regulaminowym czasie gry -

przyznał Modric, który został wybrany piłkarzem meczu. Po raz kolejny pokazaliśmy charakter. Jesteśmy w półfinale! Mamy odpowiednio dużo czasu na odpoczynek i przygotowanie - dodał.

Anglicy bardzo dobrze prezentowali się jako zespół, zarówno w ćwierćfinale ze Szwecją, jak i poprzednim meczu z Kolumbią. Będziemy musieli być bardzo skoncentrowani, ponieważ strzelają dużo goli. Na pewno w półfinale musimy zagrać lepiej niż z Rosją. Regeneracja będzie miała kluczowe znaczenie. Nie chcemy dopuszczać do kolejnego dramatu - powiedział kapitan reprezentacji Chorwacji.


(mn)