Próbny egzamin z matematyki w formule 2023 rozpoczął się w środę (14.12.2022) o godz. 9 i trwał 180 minut. Co czeka przyszłorocznych maturzystów? Sprawdź. W tym artykule publikujemy odpowiedzi z zadań, które pojawiły się na próbnej maturze.

Próbna matura nie jest obowiązkowa, ale mimo to wiele szkół organizuje ją, aby sprawdzić wiedzę i przygotowanie swoich uczniów do egzaminu dojrzałości.

Próbna matura powinna odbywać się w warunkach zbliżonych do właściwego egzaminu. Na salę oprócz czarnego długopisu można wnieść linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty. Szkoła powinna zapewnić karty ze wzorami matematycznymi, z których uczniowie będą mogli skorzystać w przypadku wątpliwości.

Podczas próbnego egzaminu maturalnego z matematyki uczniowie mieli 180 minut na rozwiązanie zadań.

Jak wyglądają zadania otwarte na próbnej maturze z matematyki?

  • zadania rozszerzonej odpowiedzi (strategia rozwiązania problemu matematycznego i pokazanie jego realizacji)
  • zadania krótkiej odpowiedzi (proste obliczenia)
  • zadania z luką

Jak wyglądają zadania otwarte na próbnej maturze z matematyki?

  • zadania typu prawda-fałsz
  • zadania na dobieranie
  • zadania wyboru wielokrotnego

Matura próbna. Rozwiązanie zadań z matematyki

Zadania rozwiązane przez uczniów zostaną sprawdzane w szkołach i omówione na lekcjach wraz z nauczycielami. Centralna Komisja Egzaminacyjna zaleca, by matury próbnej nie oceniać. Testy mają bowiem na celu zapoznanie przyszłorocznych maturzystów z formułą egzaminu oraz wskazanie obszarów, nad którymi należy jeszcze popracować.

Odpowiedzi z próbnej matury z matematyki możesz pobrać w formie PDF albo przejrzeć poniższe arkusze. Zadania z matematyki zostały przygotowane specjalnie dla czytelników RMF24 przez matematykagryzie.pl