Dziś w Radomiu zaczął działać drugi SOR. Po decyzji wojewody ponownie uruchomiono ten szpitalu miejskim przy ul. Trochtermana. Apelowali o to lekarze ze Szpitala Mazowieckiego. Alarmowali, że ich oddział ratunkowy - do tej dziś jedyny w mieście - jest na skraju wytrzymałości.

Miejska lecznica leczyła wcześniej tylko pacjentów z koronawirusem.

Władze miasta ostrzegały, że po decyzji wojewody o przywróceniu SOR-u przy ul. Tochtermana może spaść liczba punktów szczepień w mieście. Wszystko wskazuje na to, że udało się tego uniknąć. Szpital miejski znalazł kilku dodatkowych lekarzy. Działać więc będą tam wszystkie 4 punkty szczepień.

Według władz miasta jednak po uruchomieniu drugiego SOR-u w Radomiu jest za mało miejsc i respiratorów dla pacjentów z koronawirusem. Szpital tymczasowy ma ruszyć 8 marca, ale są problemy - m.in. z zakupem sprzętu, ale przede wszystkim z obsadą. Według miasta nie ma chętnych do pracy. Data otwarcia może więc stać pod znakiem zapytania.

W Radomiu są dwa szpitale specjalistyczne. W związku z pandemią Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana został przekształcony w placówkę dla chorych na Covid-19. Druga lecznica to Mazowiecki Szpital Specjalistyczny (tzw. szpital na Józefowie), do którego trafiają wszyscy pacjenci z innymi schorzeniami niż Covid-19.

 

Opracowanie: