​Ponad 340 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpiło o godzinie 9 do egzaminu z języka obcego. To trzecia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Tuż po godzinie 12 na RMF24.pl znajdziecie arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi.

​Ponad 340 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpiło o godzinie 9 do egzaminu z języka obcego. To trzecia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Tuż po godzinie 12 na RMF24.pl znajdziecie arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi.
Egzamin gimnazjalny 2017 (zdjęcie ilustracyjne) /Rafał Guz /PAP

Wczoraj uczniowie pisali egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Uczniowie dostali najpierw blok zadań z nauk przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii, a o godzinie 11 zmierzyli się z zadaniami z matematyki. W środę odbył się egzamin z wiedzy humanistycznej.

Do egzaminu gimnazjalnego przystępuje w tym roku 349 tysięcy uczniów z 7000 szkół w całym kraju.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie - w czerwcu. Wynik egzaminu może mieć jednak wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z HISTORII I WOS-U <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z CZĘŚCI PRZYRODNICZEJ <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z MATEMATYKI <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE ROZSZERZONYM <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM <<<

Egzamin gimnazjalny z wiedzy przyrodniczej. Jak oceniają go uczniowie?

Zaskakująco trudny - tak o egzaminie z części przyrodniczej mówili uczniowie z mazurskiego Węgorzewa. Jesteśmy załamani, naprawdę. Myśleliśmy, że będzie o wiele łatwiej, nigdy nie widzieliśmy tak trudnego egzaminu, nawet próbnego - mówił dziennikarzowi RMF FM Piotrowi Bułakowskiemu jeden z uczniów.

Uczniowie bardziej zadowoleni z matematyki

Królowa nauk okazała się łaskawa - mówili gimnazjaliści. Zadania zamknięte były dosyć proste. Jeśli chodzi o zadania otwarte, to z tym miałem więcej problemów, ale sądzę, że dałem sobie radę i nie było najgorzej - ocenił uczeń zdający. Generalnie było dużo obliczeń, ale nie były ciężkie - dodał jego kolega.

Polski? "O wiele prościej niż w zeszłym roku"

Z historii było chyba najwięcej o współczesnych czasach. Było o królu Poniatowskim, o Łazienkach: kto (je) zbudował - mówił reporterowi RMF FM Krzysztofowi Kotowi jeden z gimnazjalistów z Lublina tuż po wyjściu z sali. Inna uczennica, pytana o to, czy egzamin był trudny, odparła: Średni, ale jednak bardziej łatwy niż trudny.

O wiele prościej niż w zeszłym roku - tak natomiast jeden ze zdających w lubelskim gimnazjum nr 18 ocenił zadania z języka polskiego. Dostaliśmy rozprawkę, która według mnie była dość prosta. Trzeba było się odwołać do przykładów z literatury, więc myślę, że większość ludzi sobie poradziła - mówił. Rozprawka była o marzeniach, więc zawsze można było coś napisać - podsumowała jego koleżanka.

(ph/łł)