W Katowicach na placu Szewczyka rozdawaliśmy w środę pierwsze drzewka w ramach corocznej akcji "Choinki pod choinkę". W stolicy Górnego Śląska towarzyszy nam Natalia Szroeder. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji. Były słodkie upominki i wspólne śpiewanie.

Rozdawanie choinek zaczęliśmy o godz. 11. Ale znaczna część osób pojawiło się na placu Szewczyka dużo, dużo wcześniej. Ustawiła się więc całkiem spora kolejka.

W rozdawaniu choinek pomagała śpiewająco muzyczna gwiazda. Natalia Szroeder wraz z naszą dziennikarką Anną Kropeczek oficynie i uroczyście rozpoczęły dziś kolejny sezon akcji "Choinka pod choinkę".

Do każdego drzewka dodawaliśmy wielopaki z gumami Mamba. Stu pierwszym osobom rozdaliśmy także aromatyczne pierniczkowe gwiazdy. Dodatkowo dla pierwszych dziesięciu naszych słuchaczy stojących w kolejce przygotowaliśmy żółto-niebieskie bombki.

Na wszystkich chętnych czekała też fotobudka i mnóstwo zabaw i konkursów, które umilały oczekiwanie na świąteczne drzewko. 


Świąteczne karaoke!

Tradycyjnie też szukaliśmy wokalnych talentów. A Katowice były wyjątkowo rozśpiewane. Na plac Szewczyka przyszły nie tylko duety i tercety, ale i całe zespoły. Nie brakowało oczywiście występów solo - zarówno z instrumentami, jak i bez.

Nasze serce skradł jednak występ zespołu Małe Zagłębie. Posłuchajcie:

 

I to właśnie kolęda w ich wykonaniu znajdzie się w wielkim finale naszej świątecznej zabawy. Przypominamy, w każdym z dwunastu miast specjalne jury wyłoni jedno świąteczne karaoke. 23 grudnia - czyli dzień przed Wigilią - po godzinie 15, uruchomiamy głosowanie i to Wy zdecydujecie, jaką kolędę i w czyim wykonaniu usłyszymy na rozpoczęcie specjalnego Wieczoru Kolęd o godzinie 17. Głosowanie trwa do 24 grudnia, do godz. 16! 


"Choinka pod choinkę" w 12 miastach

Zaczęliśmy od Katowic, ale w tym roku odwiedzimy jeszcze jedenaście miast. W czwartek nasz konwój zaparkuje na Placu Solnym we Wrocławiu. Towarzyszył nam będzie Antek Smykiewicz.

Sprawdźcie, kiedy pojawimy się w Waszych miejscowościach! Codziennie będą nam towarzyszyły gwiazdy. Na scenach pojawią się: Ewelina Lisowska, Rafał Brzozowski, Enej, Piotr Kupicha, Michał Szczygieł, Lanberry, Sarsa, Margaret, Filip Lato i Paweł Domagała!

Opracowanie: