Najpopularniejszy zawodnik MMA Conor McGregor i legenda pięściarstwa Floyd Mayweather Jr. podpisali kontakt na walkę bokserską. Do starcia dojdzie 26 sierpnia w Las Vegas. Zawodnicy potwierdzili informację na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Konfrontacja od dłuższego czasu budziła wielkie kontrowersje. Początkowo przebywający na sportowej emeryturze Mayweatjer nie chciał słyszeć walce z charyzmatycznym Irlandczykiem, ale z czasem dał się przekonać. Jeszcze kilka miesięcy podawano, że do pojedynku dojdzie w 2018 roku. Nikt nie spodziewał się, że do tej hitowej walki dojdzie już za niewiele ponad dwa miesiące. 

O tej walce mówi się w dużej mierze w kontekście zysków, jakie może wygenerować. Według wyliczeń przychody z ich walki wyniosą 606 mln dolarów. McGregor za udział w starciu zainkasuje 75 mln, Mayweather Jr. co najmniej 100 mln.

McGregor na swoim Twitterze postanowił zadrwić ze swojego przyszłego przeciwnika. Wstawił więc zdjęcie... ojca Mayweathera, czyli Floyda Mayweathera Seniora. 

Amerykanin jest mistrzem świata w boksie w pięciu kategoriach wagowych, a Irlandczyk mistrzem UFC w dwóch. Bukmacherzy za oceanem błyskawicznie wskazali swojego faworyta - jest nim bezsprzecznie Mayweather. Jeśli "The Money" rzeczywiście pokona "Notoriousa" to zapisze na swoim koncie 50. zwycięstwo. Pobije tym samym rekord Rocky'ego Marciano, który zawodową karierę zakończył z 49 wygranymi walkami.

(az)