Władimir Kliczko obronił tytuły mistrza świata w wadze ciężkiej organizacji IBF, WBA, WBO i IBO. Podczas gali w Oberhausen 38-letni Ukrainiec pokonał przez nokaut w piątej rundzie reprezentanta Australii Aleksa Leapaia.

Walka od początku przebiegała pod dyktando Kliczki, który potrzebował zaledwie minuty, by po raz pierwszy posłać rywala na deski. Ukrainiec dominował i sprawiał wrażenie, że niemal w dowolnej chwili może zakończyć pojedynek.

Na nieco ponad minutę przed końcem piątej rundy ponownie powalił rywala. Urodzony na Samoa pięściarz wstał, ale po chwili znów znalazł się na deskach. W tym momencie sędzia przerwał walkę bez liczenia.

Kliczko legitymuje się rekordem 62-3. W Oberhausen odniósł swoje 52. zwycięstwo przed czasem. Jest niepokonany od ponad dziesięciu lat.