Niespełna cztery tygodnie dzielą nas od kolejnej edycji Krakowskich Spotkań Biegowych! By zachęcić Was do pojawienia się na starcie, w RMF FM podpowiadamy Wam, jak stawiać pierwsze biegowe kroki. Dzisiaj zapraszamy na drugą odsłonę naszego poradnika: macie już swoją ulubioną ścieżkę, dzień zaplanowany tak, by nic nie stanęło na przeszkodzie w realizacji treningu, i możecie śmiało stwierdzić, że bieganie sprawia Wam radość - co dalej? Razem z trenerką Sandrą Cichosz z fundacji "Wychowanie przez sport" przygotowaliśmy dla Was plan treningowy na kolejny tydzień!

W RMF FM podpowiadamy Wam, jak stawiać pierwsze biegowe kroki /J.M. Guyon/CTK /PAP

Chcemy, abyście biegali zgodnie z zasadą 3 x 30 x 130! Tylko przypadkiem nie planujcie przebiegnięcia w tym tygodniu 11 700 km :-) To, co zaraz przeczytacie, to zdecydowanie prostsze zadanie:

3 - trening realizujemy 3 razy w tygodniu. Ruszamy się co drugi dzień.

30 - trzydzieści minut. Tyle czasu trwa jedna jednostka treningowa.

130 - to wskaźnik wartości Waszego tętna podczas ćwiczeń. Nie planujcie jednak wyprawy do najbliższego sklepu z zegarkami z pulsometrem. Wystarczy, że przyłożycie do tętnicy trzy środkowe palce, lekko uciskając, i policzycie - przy włączonym stoperze - uderzenia pulsu w ciągu minuty. By skrócić czas, można też mierzyć tętno przez 15 sekund i pomnożyć wynik razy cztery.

Bieganie: Plan treningowy na drugi tydzień

Poniedziałek30 minut spaceru
Wtorek1 minuta marszu - 2 minuty biegu x6
ŚrodaWolne
Czwartek2 minuty marszu - 4 minuty biegu x3
PiątekWolne
Sobota2 minuty marszu - 4 minuty biegu x3
NiedzielaWolne

Bawcie się dobrze !

(edbie)