W związku z 1 listopada w rejonie kieleckich cmentarzy nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego. Zmiany będą obowiązywały od 31.10.2018r. (środa) od godz. 6:00 do 04.11.2018r. (niedziela) do godz. 18:00.


1. Cmentarze przy ulicach Ściegiennego i Spokojnej

Ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od  ul. Ściegiennego do  al. Legionów;
- ul. Kwasa na odcinku  od  ul.  Mahometańskiej do  ul.  Sołtysiaka "Barabasza";
- ul. Spokojna na odcinku od  ul. Ściegiennego  do  ul. Langiewicza;
- ul. Langiewicza na odcinku  od ul.  Spokojnej  do ul.  Mała  Zgoda;
- ul. Zgoda na odcinku  od  ul. Spokojnej  do  ul.  Mała  Zgoda oraz od ul. Miodowicza do ul. Mała Zgoda
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,
- ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Sołtysiaka "Barabasza" do ul. Husarskiej.
Natomiast na odcinku ul. Ściegiennego od pl. J. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka "Barabasza" będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. 

2. Cmentarz w Cedzynie

-    wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. 
-    na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po  obu stronach. MZD apeluje do kierujących o niepozostawianie pojazdów na bus-pasach, po których kursować będzie komunikacja zbiorowa.  
-    na ul. Sandomierskiej za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;

3. Komunikacja zbiorowa

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji. W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Władze apelują do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż zostaną uruchomione  dodatkowe linie autobusowe. 

4.  Parkingi 

Dla kierujących udających się na cmentarz przy ul. Ściegiennego dostępny będzie parking przy stadionie: wjazd na parking będzie możliwy z dwóch stron - od strony al. Legionów i od strony ul. Ściegiennego. Dostępne będą także parkingi przy pomniku Homo Homini oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.  

Źródło: http://www.mzd.kielce.pl