Było to drugie spotkanie 149. w rankingu WTA Radwańskiej ze sklasyfikowaną o 118 pozycji wyżej Dijas. W ubiegłym roku w eliminacjach majowych zmagań w Rzymie lepsza okazała się Polka.
Krakowianka do głównej drabinki przebiła się z kwalifikacji. Rok temu zabrakło jej w Melbourne - nie była jeszcze wówczas w pełni sił po operacji barku. Jej najlepszym wynikiem w tej imprezie jest druga runda, do której dotarła trzy lata temu.
Jutro mecze otwarcia rozegrają pozostali polscy singliści: Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz.
(j.)