RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Magda Linette awansowała do finału turnieju w Nowym Jorku

Publikacja: Piątek, 23 sierpnia (20:51) Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia (20:00)

Magda Linette pokonała rozstawioną z numerem piątym Czeszkę Katerinę Siniakovą 7:6 (7-3), 6:2 i awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w nowojorskim Bronksie (pula nagród 250 tys. dol.). Będzie to jej drugi w karierze mecz o tytuł w imprezie tej rangi.


Do turnieju głównego w Nowym Jorku Linette dostała się przez kwalifikacje. W finale jej rywalką będzie albo najwyżej rozstawiona Chinka Wang Qiang (18. miejsce w rankingu WTA), albo Włoszka Camila Giorgi (58.).
W pierwszej rundzie debla w Nowym Jorku odpadła Alicja Rosolska.

Trwające zawody są ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w tym mieście w poniedziałek wielkoszlemowym US Open.

Wynik półfinału gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) - Katerina Siniakova (Czechy, 5) 7:6 (7-3), 6:2.

Źródło: RMF/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: