RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Australian Open: Triumf miksta Gajdosova-Ebden

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zwycięstwem Jarmili Gajdosovej i Matthew Ebdena zakończyła się rywalizacja mikstów w wielkoszlemowym Australian Open na twardych kortach w Melbourne. W finale australijscy tenisiści wygrali z Czechami Lucie Hradecką i Frantiskiem Cermakiem 6:3, 7:5.

W singlu Gajdosova i Ebden odpadli w już pierwszych rundach. W mikście zagrali ze sobą po raz pierwszy, a w turnieju mogli wziąć udział tylko dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów.

Są pierwszymi Australijczykami od 2005 roku, którzy wygrali turniej w Melbourne. Osiem lat temu najlepsi okazali się tam Samantha Stosur i Scott Draper.

Tegoroczna rywalizacja mikstów w Australian Open miała mocny polski akcent. Do półfinału gry mieszanej dotarli Marcin Matkowski i Czeszka Kveta Peschke. Przegrali jednak z Hradecką i Cermakiem 6:3, 5:7, 7-10.

Wynik finału gry mieszanej:

Jarmila Gajdosova, Matthew Ebden (Australia) - Lucie Hradecka, Frantisek Cermak (Czechy) 6:3, 7:5.

(edbie)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: tenis

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: