RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Australian Open: Broniąca tytułu Kerber odpadła w 1/8 finału

Publikacja: Niedziela, 22 stycznia (15:05) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Liderka rankingu tenisistek Angelique Kerber nie obroni tytułu w wielkoszlemowym Australian Open. Niemka polskiego pochodzenia przegrała w Melbourne z Amerykanką CoCo Vandeweghe 2:6, 3:6.

Kerber w ubiegłym sezonie miała świetną serię. Oprócz triumfu w Australian Open odniosła zwycięstwo w innym wielkoszlemowym turnieju - US Open. Ponadto dotarła do finału Wimbledonu, wywalczyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro i została liderką światowego rankingu.

Mecz otwarcia w Melbourne przegrała rozstawiona z "czwórką" Rumunka Simona Halep, a w drugiej rundzie wyeliminowana została Agnieszka Radwańska, turniejowa "trójka".

W niedzielę, także w 1/8 finału, odpadł lider rankingu ATP Brytyjczyk Andy Murray.

(mal)

Źródło: RMF FM
Tagi: tenis

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: