Kamil Stoch uzyskał 127,5 m i był czwarty na pierwszym treningu na olimpijskiej dużej skoczni w Soczi. Pierwsze miejsce zajął Niemiec Severin Freund - 132,5 m.

Drugi rezultat - 127,5 m - miał Austriak Michael Hayboeck, a trzeci - 127 m - Niemiec Andreas Wellinger. Wszyscy skakali z 30. belki startowej.

Obok mistrza olimpijskiego na skoczni normalnej w polskiej ekipie nieźle wypadł Jan Ziobro. Zajął 13. miejsce po skoku na odległość 121,5 m. Taką samą odległość osiągnął piętnasty Maciej Kot. Dawid Kubacki wylądował na 113,5 m i został sklasyfikowany na 27. pozycji. Najsłabiej zaprezentował się Piotr Żyła. Uzyskał tylko 107,5 m i był 49. w gronie 68 zawodników.

Wicemistrz olimpijski na skoczni normalnej Słoweniec Peter Prevc uzyskał 125 m i był piąty, a brązowy medalista Norweg Anders Bardal miał siódmy rezultat - 122,5 m.

Czterokrotny złoty medalista olimpijski Szwajcar Simon Ammann doleciał do 122 m i był 15., ex-aequo z Kotem. Tuż za nimi uplasowali się Austriacy Thomas Morgenstern - 117,5 m i Gregor Schlierenzauer - 120,5 m.

Nie trenowali Słoweniec Robert Kranjec i Japończyk Noriaki Kasai.

Indywidualny konkurs na dużej skoczni odbędzie się w sobotę.