Późnym wieczorem i w nocy z czwartku na piątek w całym kraju należy spodziewać się opadów śniegu, ale na wschodzie i centrum mogą się one mieszać z marznącym deszczem powodującym oblodzenia. Będzie mróz - od -6 stopni do -2 "kresek" - podają synoptycy z IMGW.

Wieczorem i w nocy opady śniegu z zachodu i południowego-zachodu mogą się przemieszczać na inne obszary kraju. Strefa intensywnych opadów śniegu nieubłaganie przesuwać się będzie nad centrum i wschód Polski - powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

Miejscami obfite opady śniegu spodziewane są w nocy we wschodniej części Pomorza. Na wschodzie i centrum Polski, mieszające się ze śniegiem opady marznącego deszczu powodujące gołoledź - poinformowała. Potem zacznie sypać śnieg, bo temperatura w nocy spadnie - przekazała.

Będzie mróz - od -6 stopni na północnym-wschodzie i rejonach podgórskich Karpat, do -2 "kresek" nad morzem i na zachodzie. Lokalnie, na przykład na Helu, około zera - dodała Dąbrowska.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, a potem południowy. Na południowym-wschodzie i nad morzem wiatr porywisty.