Dziś od północnego-zachodu do Polski wejdzie front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na przeważającym obszarze kraju będzie jednak pogodnie. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskażą 14 stopni Celsjusza.

Już nad ranem, na krańcach północno-zachodnich Polski może spaść symboliczny deszcz. W ciągu dnia ten bardzo mało aktywny front będzie się przemieszczał w kierunku wschodnim, stopniowo tracąc na sile. Około godz. 20 dotrze do Warmii oraz do centrum kraju, niosąc ze sobą większe zachmurzenie i przelotne, bardzo słabe deszcze - powiedział Szymon Ogórek.

Temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia wyniesie od około 9 do 14 stopni Celsjusza, przy czym najcieplej będzie na południowym-zachodzie kraju - powiedział Szymon Ogórek z IMGW.

W nocy słabnąca strefa frontu będzie przesuwać się na wschód. Na zachodzie, po przejściu strefy i przy rozpogodzeniach, lokalnie będą pojawiały się mgły. Wiatr będzie słaby, jedynie na Wybrzeżu umiarkowany.

Prognozowana temperatura w nocy wyniesie od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Od jutra synoptycy IMGW przewidują poprawę pogody w całym kraju i zdecydowane ocieplenie, z temperaturami dochodzącymi na południowym-zachodzie Polski do 17 stopni.