Słubice w Lubuskiem były dziś najgorętszym miejsce w Polsce. Termometry pokazały tam 36,7 st. Celsjusza. Jutro też czeka nas upalny dzień. Temperatura na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce osiągnie nawet 38 st. Celsjusza.

Za nami upalny dzień w niemal wszystkich regionach kraju: niemal wszędzie było ponad 30 st. Celsjusza. Najchłodniej było na Helu. Tam temperatura nie przekroczyła 22,6 st. C.

Pogodnie zapowiada się noc. Temperatura minimalna od 13°C na wschodzie do 22°C na zachodzie; w kotlinach podkarpackich około 11°C - informuje IMGW.

Jutro w dzień zapowiada się kontynuacja upalnej pogody. Najcieplej ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Tam spodziewanych jest do 38 stopni Celsjusza

Najchłodniej, ale także gorąco, z temperaturą od 28 stopni Celsjusza, czwartek zapowiada się na Suwalszczyźnie.

Dzień na ogół ma być pogodny, bezchmurny lub z małym zachmurzeniem. Jedynie na zachodzie po południu, wręcz pod wieczór, zachmurzenie zacznie wzrastać do dużego i pojawią się przelotne opady deszczu. Niewykluczone burze. Może im towarzyszyć porywisty wiatr sięgający 60-70 km/h. Opady deszczu nie powinny przekroczyć 10 l/m kw. - mówi synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Wiatr będzie na ogół słaby, umiarkowany z kierunków południowych. Tylko na wschodzie z kierunków północnych.