Niedziela będzie pochmurna. Poza północnym-zachodem, w całym kraju możliwe są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, na przeważającym obszarze kraju niedziela będzie pochmurna i z opadami.

W niedzielę większe przejaśnienia możliwe będą na północnym-zachodzie kraju i tam nie powinno padać. Na pozostałym obszarze kraju prognozowane są słabe opady deszczu, które od północy będą przechodziły w deszcz ze śniegiem. Deszcz ze śniegiem spadnie także na Pogórzu Karpackim, a w Karpatach będą to już opady śniegu - powiedziała.

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia na Pogórzu Karpackim, przez 4-5 w centrum, do 7 "kresek" nad morzem - dodała Dąbrowska.

W ciągu dnia w całej Polsce będzie wiał umiarkowany i dość silny wiatr. Na Wybrzeżu i na nizinach Dolnego Śląska może w porywach dochodzić do 70 km/h. W górach siła wiatru osiągnie 90 km/h, co w połączeniu z opadami śniegu może wywoływać zawieje i zamiecie śnieżne.

Kierunek wiatru zmieni się z zachodniego na północno-zachodni.