Gimnazjaliści z Gliwic wygrali turniej Coca-Cola Cup w Krakowie w kategorii chłopców. W finale pokonali 2:1 kolegów z Białej Podlaskiej. Zwycięscy drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce, jaką ujrzał jeden z zawodników. W kategorii dziewczyn wygrały z kolei gimnazjalistki z Gorzowa Wielkopolskiego. W nagrodę zwycięzcy wyjadą na obóz treningowy do Turynu.

My po prostu wiedzieliśmy, że to wygramy, nie ważne w ilu graliśmy, ważne, żebyśmy wygrali - mówili reporterowi RMF FM na gorąco po wygranej uczniowie z Gliwic.

Zwycięska bramka w meczu finałowym z drużyną z Białej Podlaskiej padła w ostatniej minucie. Nie wiem jak to powiedzieć. Po prostu uderzył tam, gdzie chcieliśmy i wygraliśmy. To jest najważniejsze - dodawali. To był bardzo ciężki turniej. Poziom bardzo wysoki, ciężko było z wszystkimi drużynami zagrać. Ale teraz na koniec jest szczęście po prostu. Było ciężko, ale teraz się cieszymy, bo wygraliśmy - podkreślali.

Które gwiazdy futbolu chcieliby naśladować młodzi gracze, którzy wystąpili w Krakowie? Cristiano Ronaldo i Messiego - odpowiadali bez wahania.

W finale Coca-Cola Cup w stolicy Małopolski zagrało ponad 30 drużyn dziewcząt i chłopców. Gimnazjaliści i gimnazjalistki walczyli o miano najlepszych i wyjazd na obóz treningowy do legendarnego Juventusu Turyn.

Zawody odbyły się obok pomnika Adama Mickiewicza na krakowskim Rynku Głównym. Pojawiła się tam prawdziwa trawa, trybuna i bramki.