Elżbieta Witek zostanie nowym rzecznikiem partii i klubu PiS, a dotychczas pełniący tę funkcję poseł Marcin Mastalerek pozostanie rzecznikiem sztabu partii. "Doszliśmy do wniosku, że trzeba rozdzielić stanowisko rzecznika sztabu - tym rzecznikiem pozostaje pan Mastalerek - i rzecznika partii i klubu" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Decyzję o rozdzieleniu funkcji prezes PiS uzasadniał tym, że trwa kampania skoncentrowana wokół kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, a za jakiś czas rozpocznie się kampania kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych. Tymczasem - jak mówił - "pracy w sztabie jest naprawdę niesłychanie dużo". Tam pan Mastalerek jest człowiekiem pełnym inwencji, pełnym pomysłów, jest tam potrzebny - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówiąc o Witek, podkreślił, że jest to doświadczona parlamentarzystka i ma do niej pełne zaufanie.

Elżbieta Witek jest wieloletnią posłanką PiS. Zasiada w komisji regulaminowej i etyki.

Mastalerek został rzecznikiem PiS w 2014 roku po tym jak Adam Hofman został zawieszony. Było to konsekwencją sprawy służbowej delegacji Hofmana do Madrytu. Mastalerek był w sztabie kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy.

"Nikogo nie zastępuję, włączam się do drużyny"

Nowa rzeczniczka PiS Elżbieta Witek podkreśliła, że nikogo nie zastępuje. Włączam się do drużyny - oświadczyła. Rzeczywiście, to dla mnie nowe zadanie, podchodzę do tego bardzo odpowiedzialnie - dodała. Z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślał, że mimo toczącej się kampanii wyborczej trwają prace w Sejmie i Senacie nad bardzo ważnymi - jak zaznaczył - projektami ustaw; przypomniał, że także prezydent elekt Andrzej Duda obiecał działania m.in. ws. zmian w systemie emerytalnym.

Nasza współpraca została tak zaprojektowana, by zbliżająca się kampania wyborcza była powiązana z naszym funkcjonowaniem w Sejmie. A więc ten zespół ludzi prowadzący prace musi być szerszy - powiedział Błaszczak.

(ug)