Dziecko księżnej Cambridge Catherine i księcia Williama urodzi się w lipcu. Po niedyspozycji stan księżnej się poprawia - podaje Dwór św. Jakuba. Na mocy decyzji Elżbiety II jej prawnuk lub prawnuczka urodzi się z tytułem książęcym. Dwór potwierdził również, że 31-letnia księżna nie urodzi bliźniaków. To spekulacje jakie pojawiły się, kiedy księżna na początku grudnia trafiła do szpitala.

Kate jest w 13. lub 14. tygodniu ciąży. Ostatnio wybrała się do Narodowej Galerii Portretów, według reporterów ciąża była już wyraźnie widoczna. Na krótko przed świętami księżna wzięła udział w rozdaniu nagród sportowcom.
Święta Bożego Narodzenia książęca para spędziła osobno - Kate z rodzicami, a William na służbie w bazie RAF-u. Do reszty rodziny królewskiej tradycyjnie spędzającej święta w Sandringham we wschodniej Anglii dołączyli w drugim dniu świąt.

Książę Cambridge William jest drugim po swym ojcu księciu Walii Karolu w kolejce do brytyjskiego tronu. Teraz służy jako pilot helikoptera ratunkowego w bazie RAF-u Valley na wyspie Anglesey w północnej Walii. Jego kontrakt wygasa w tym roku i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. 2013 rok jest rokiem dużych zmian w rodzinie królewskiej, nie tylko ze względu na urodziny trzeciego z rzędu następcy Elżbiety II, ale także dlatego, że parlament przygotowuje zmiany w prawie o sukcesji do tronu. Będzie on dziedziczony bez względu na płeć następcy. Zniesiona ma też zostać dyskryminacja katolików, co oznacza, że monarcha lub jego następca nie będzie tracił praw do tronu w przypadku małżeństwa z katolikiem lub katoliczką. Wchodzą też w życie nowe zasady zakładające, że monarcha będzie finansowany z przychodu z Crown Estate, a nie z Listy Cywilnej. Będzie to powrót do systemu obowiązującego przed 1760 r. Również w tym roku książęca para Cambridege przeprowadzi się do dawnego większego apartamentu w Pałacu Kensington, w którym prace budowlane wykonano na koszt podatnika, a wystrój wnętrz na koszt rodziny królewskiej.