Jak się przekonali nasi reporterzy, wszystko wskazuje na to, że Polacy dopiero zaczynają planować wakacyjne wyjazdy. Świadczy o tym fakt, że w wielu miejscach są wolne pokoje, także w lipcu i sierpniu.

Gdybyście chcieli spędzić urlop na Ziemi Łódzkiej, to na pewno znajdziecie wolne miejsca w gospodarstwach agroturystycznych i urokliwych pensjonatach. Ceny wynajęcia pokoju na wsi zaczynają się od 25 złotych za osobę na dobę. Pobyt w pensjonacie to wydatek od 60 złotych w górę za 2-osobowy pokój, ale w cenie macie np. saunę. Za cały domek dla 4 osób w Łódzkiem zapłacicie około 100 złotych za dobę.

W ramach opłaty za pobyt do dyspozycji jest: kort tenisowy, jacuzzi, krótki pobyt w spa lub altanka do grillowania. Za dzieci do 5 lat nie zapłacicie w ogóle, a za te nastoletnie tylko połowę ceny noclegu. Dla mieszczuchów nie lada atrakcją może być spanie na sianie (od 25 złotych za dobę od osoby) lub przejażdżki konne w terenie (25 złotych za godzinę). Warte poznania są też gospodarstwa agroturystyczne, gdzie można spróbować regionalnych serów czy wędlin, wyrabianych przez gospodarzy. Prawdziwą ucztę przy ognisku można mieć już za 30 złotych od osoby. A całodzienny spływ kajakiem kosztuje średnio 80 złotych dla dwóch osób.

Na Lubelszczyźnie trzy najbardziej modne kierunki to Roztocze, tereny nadbużańskie i kraina wąwozów lessowych, czyli okolice Nałęczowa, Wojciechowa i Kazimierza Dolnego. Kwatery można znaleźć bez problemu. Nad Bugiem i roztoczu ceny wahają się od 25 do 50 złotych. Średnia to 30-35 za gospodarstwo agroturystyczne. W Wojciechowie i Nałęczowie średnia to 30 złotych. Najdrożej w samym Kazimierzu tam trzeba zapłacić od 45 złotych w górę.

Wolne miejsca wciąż czekają m.in nad Bałtykiem. Jak przekonuje nasz reporter Kuba Kaługa, jeśli ktoś już teraz chce jechać do Sopotu, to nie będzie miał problemu ze znalezieniem miejsca. W jednym tylko z pensjonatów na ten tydzień jest 25 procent miejsc. Na lipiec i sierpień mniej więcej 40 procent. Za pokój trzeba zapłacić od 300 do 490 złotych za dobę. Do 560 złotych za dobę sięgają ceny w jednym z 3-gwiazdkowych hoteli.

Poza Trójmiastem obłożenie jest jeszcze mniejsze. We Władysławowie znalezienie noclegu za 30 złotych od osoby nie powinno stanowić problemu. W Łebie 100 procent wolnych miejsc na sierpień. Na lipiec niewiele mniej.