Mieszkańcy Tarnobrzega zapłacą mniej za wodę w związku z czerwcowym skażeniem wody bakteriami coli. Woda dziś znów jest skażona, ale bakterii nie ma tak dużo jak poprzednio. Sanepid ostrzega jednak przez piciem nieprzegotowanej wody.

Dostawca określił bonifikaty za kłopoty z początku wakacji: W czerwcu jest to średnio 42 procent, a w lipcu 10 procent upustu - powiedział RMF szef tarnobrzeskiego zakładu gospodarki komunalnej.

Mieszkańcy wkrótce powinni dowiedzieć się konkretnie, jakie to będą kwoty: Negocjacje jeszcze trwają, rada nadzorcza jeszcze nie zatwierdziła dotychczasowych ustaleń, więc jest to generalnie równowartość dostawy wody za jeden rachunek, z jednego miesiąca - powiedział przedstawiciel jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Tarnobrzegu. Jak mówi, będzie domagał się, by także za sierpień lokatorzy zapłacili mniej lub wcale.

Prezes ZGK nie widzi jednak powodu do obniżki, bo woda nadaje się do spożycia. Tylko, że wciąż nie wiadomo, jak długo przed wypiciem trzeba ją przegotowywać.

23:10