21 kwietnia Teatr Polski w Warszawie zaprasza na premierowe czytanie online "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry. Komedię reżyseruje Andrzej Seweryn.

W tym premierowym czytaniu performatywnym wystąpią - Anna Cieślak jako Aniela, Marta Kurzak jako Klara, Joanna Trzepiecińska w roli Pani Dobrójskiej oraz Adam Biedrzycki (Radost), Tomasz Błasiak (Albin), Krzysztof Kwiatkowski (Gustaw) i Jerzy Schejbal jako Jan. 

MP4 - materiały prasowe

Ponadczasowa komedia romantyczna

"Śluby panieńskie" to ponadczasowa komedia romantyczna, pięcioaktowa, pisana wierszem. Jak przypominają twórcy spektaklu, "kilkoro bohaterów spędza czas w wiejskiej posiadłości Pani Dobrójskiej. W wyniku młodzieńczych namiętności, mieszaniny temperamentów i podskórnych, miłosnych pragnień zawiązuje się intryga. Jej autorem jest Gustaw - wielbiciel miejskich zabaw, goszczący na wsi na zaproszenie swojego wuja Radosta, którego zamiarem jest ożenić Gustawa i sprawić tym samym, żeby się ustatkował. Na drodze do tego planu stoją jednak tajemnicze śluby Klary i Anieli". 

Te tajemnicze śluby Klary i Anieli można sprowadzić do słynnego z Fredry cytatu: "Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną Nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną". 

Link do czytania aktywny będzie od 21 do 27 kwietnia na kanale YouTube Teatru Polskiego w Warszawie.

Opracowanie: