Na 20 dni przed ostatnia nocą w roku rozpoczęła się budowa sceny, na której pojawią się muzyczne gwiazdy. W Sylwestra będziemy się bawić w rytmie disco lat 70. i 80. Wystąpią między innymi Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, zespół Kombi, Marek Piekarczyk, legendarny Kapitan Nemo oraz Kora.

Z placu Gołębiego zniknęły latarnie, kosze na śmieci i ławki, pojawiły się za to wielkie skrzynie z tysiącem nakrętek, podkładek, są już pierwsze z kilkudziesięciu kilometrów metalowych rur i drewniane podkłady.

Z tego wszystkiego powstanie największa w kraju sylwestrowa scena, o powierzchni blisko 400 metrów kwadratowych. Sięgnie piątego piętra klasycznego wieżowca.

Wymiary sceny robią wrażenie: 50 m szerokości, 16 metrów wysokości. Do tego 3 wybiegi o powierzchni 200 metrów kwadratowych, na których wystąpi 80 tancerzy. Scena będzie gotowa przed świętami Bożego Narodzenia. Do tego czasu zamontowana zostanie scenografia, oświetlenie i nagłośnienie. W niedzielę, 29 grudnia, zaplanowano pierwsze próby techniczne i wykonawców.

W sylwestrową noc na wrocławskim Rynku będzie można przenieść się w złote czasy muzyki disco, kiedy na parkietach królowała "Gorączka sobotniej nocy", a najnowsze taneczne trendy kształtowały Studio 54 w Nowym Jorku i Studio 2 w Polsce. Lata 70. i 80. to niezwykły rozkwit i popularność muzyki disco.

To nie będzie sylwestrowy koncert, jak w innych miastach, gdzie artysta wychodzi na scenę, śpiewa a publiczność słucha. U nas będzie dyskoteka z klimatem lat 70. i 80. Zależy nam, by wszyscy świetnie się bawili - mówi Małgorzata Wojciechowska z Biura Promocji miasta.

Kto zaśpiewa we Wrocławiu?

W złote czasy polskiej i światowej klasyki disco w sylwestrową noc przeniesiemy się wraz z największymi ikonami polskiej sceny muzycznej: Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, zespołem Kombi, Markiem Piekarczykiem, legendarnym Kapitanem Nemo oraz Korą. Wystąpi również były wokalista kultowego Oddziału Zamkniętego, Krzysztof Jaryczewski, a także niezapomniany Shakin’ Dudi. Dla wrocławskiej publiczności oraz widzów Dwójki zaśpiewają również takie legendy rodzimej branży muzycznej, jak Izabela Trojanowska, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski czy grupa VOX. Niezapomniane przeboje lat 70. i 80. usłyszymy też w wykonaniu Marii Sadowskiej, Kamila Bednarka i Rafała Brzozowskiego. Nie zabraknie również laureatki Paszportu Polityki i Fryderyka, Misi Furtak. Podczas tego tętniącego gorącymi rytmami wieczoru zobaczymy też uczestników programu "The Voice of Poland".

Goście z zagranicy

Do Wrocławia zawitają również goście specjalni. Jednym z nich będzie Midge Ure, były gitarzysta i wokalista legendarnej brytyjskiej grupy Ultravox, dzięki któremu takie piosenki, jak "Dancing with tears in my eyes" czy "Vienna", zyskały status wielopokoleniowych przebojów. Na wrocławskim rynku wystąpi również Ray Wilson, wokalista legendarnej grupy Genesis.