Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Szymon Wydra i Carpe Diem, Verba, Piotr Rubik, Mosqitoo i Virgin – to laureaci tegorocznych Superjedynek. Na festiwalu w Opolu wręczono nagrody za najważniejsze wydarzenia na polskim rynku muzycznym.

W tym roku plebiscyt zaprezentowano w zupełnie nowej formule. Postawiono bowiem na budowanie napięcia. Organizatorzy nie ujawnili wcześniej, komu przypadły nagrody. O podziale statuetek w 7 kategoriach zdecydowali słuchacze RMF FM, użytkownicy portalu INTERIA.PL, widzowie TVP1 i czytelnicy „Tele Magazynu”.

Przebojem roku została piosenka „Na kolana” w wykonaniu Kasi Cerekwickiej. Chyba dla artysty nie ma fajniejszego momentu w życiu jak to, że ktoś go docenia - powiedziała radiu RMF po otrzymaniu statuetki wokalistka.

Superjedynkę za najlepszą płytę rockową zdobył Szymon Wydra wraz z zespołem Carpe Diem za album „Bezczas”. Muzyka, to nie jest sport – nie ma się co ścigać, tylko po prostu wierzyć w to, co się robi i spokojnie drążyć każdy dźwięk, który ma się w głowie. Widać, że są tego efekty skoro w sercach tylu ludzi zakotwiczyła się ta muzyka - stwierdził laureat.

Za płytę roku w kategorii hip-hop głosujący uznali album „21 listopada” grupy Verba, a za płytę alternatywną uhonorowany został zespół Mosqitoo ("Mosqitoo Music"). Piotr Rubik i wykonawcy oratorium „Tu Es Petrus” zdobyli Superjedynkę w kategorii płyta literacka (nagrodę odebrał Zbigniew Książek).

Za najlepszą płytę pop głosujący uznali album "Ficca" zespołu Virgin. W kategorii wykonawca roku Superjedynkę otrzymała Maryla Rodowicz.

W sobotę w Opolu odbędzie się koncert Premier. Swoje nowe piosenki zaśpiewają m.in.: Edyta Górniak, Budka Suflera i Urszula.