Pierwsza grupa słuchaczy RMF FM pojawiła się we wtorek o poranku na planie serialu "Czas honoru - Powstanie"! Trójka szczęśliwców wzięła udział w pierwszej edycji naszego konkursu. Przez cały dzień towarzyszyliśmy im na planie a Was zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie naszej zabawy! "Na planie widziałam gwiazdy filmowe. Brudne, ale blisko, więc jest fantastycznie" - powiedziała Aleksandra, jedna ze słuchaczek RMF FM, która trafiła na planu filmu.

Słuchacze RMF FM: Agnieszka z Warszawy, Ola z Chrzanowa i Adam z Katowic stawili się o poranku na planie zdjęciowym w dolnośląskim Walimiu. Cel: obrona barykady na Czerniakowie. Jeśli dziwi Was geograficzny rozrzut tych miejsc, pamiętajcie: w świecie filmu możliwe jest wszystko!:-)

Będziemy ludnością cywilną, która pod koniec Powstania próbuje jeszcze bronić ostatnich barykad - mówiła przed południem Agnieszka w rozmowie z reporterem RMF FM.

Plan jest bardzo widowiskowy. Nie zorientowałabym się, gdyby nasza pani przewodniczka nie powiedziała nam, że niektóre ściany są rozbudowywane. Rzeczywiście jest to tak zrobione, że robi wrażenie - przyznała Agnieszka po wizycie na planie.

Rozmachem planu filmu zachwycony jest także Adam. Trafiliśmy na scenę przy budowaniu barykady. To wygląda po prostu majestatycznie - zachwycił się Adam. 

Zobaczcie naszych Słuchaczy przed charakteryzacją i po!

Na planie nasi słuchacze mieli okazję spotkać znanych polskich aktorów: Karolinę Gorczycę, Antoniego Pawlickiego, Macieja Zakościelnego i Jana Wieczorkowskiego.

Na planie filmowym były gwiazdy. Brudne, ale blisko, więc fantastycznie. Pierwsze wrażenia są niesamowite - powiedziała Aleksandra.

Tyle wrażeń, że najchętniej zostałybyśmy dłużej, bo ciągle się coś dzieje. Mimo tych mnóstwa dubli to nie jest nudno, bo za każdym razem ktoś coś wnosi, albo aktor, albo reżyser, albo ktoś ma jakieś uwagi, także fantastycznie obserwować z takiej perspektywy widza na żywo - powiedziała adeptka sztuki aktorskiej.

Jej koleżanka przyznała, że nie mogła napatrzeć się na tą scenografię. Jest taka precyzyjna! - zachwycała się.

Reporter RMF FM Bartłomiej Paulus rozmawiał z mieszkańcami Walimia. Jest tutaj u nas studio filmowe. Dość dużo filmów zostało nakręconych - tłumaczył jeden z mieszkańców. W Walimiu znajdują się dawne kwatery Hitlera i liczne podziemia - opisuje mieszkanka. Jak widać mamy teraz wojnę, bo wszyscy chodzą poprzebierani - dodała inna mieszkanka.

[Przeczytajcie historie stworzone przez naszych Słuchaczy, które wyróżniliśmy w pierwszej edycji konkursu!]

Jak wziąć udział w konkursie?

Jeśli i Wy chcielibyście przeżyć filmową przygodę na planie "Czasu honoru" - nic straconego! Nasz konkurs podzielony jest na sześć etapów, a zakończył się dopiero pierwszy z nich.

Co tydzień na naszej stronie pojawiają się dwa unikatowe zdjęcia z archiwum Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, pokazujące wojenną codzienność. Waszym zadaniem jest stworzenie historii, która mogłaby kryć się za wybraną przez Was fotografią. Na plan zdjęciowy wysyłamy autorów najciekawszych opowieści! Mogą zagrać w serialu (jako statyści), spotkać się z aktorami, zobaczyć od kuchni, jak powstaje film.

Co tydzień informujemy Was również, ile osób będzie mogło pojawić się na planie na danym etapie naszej zabawy i gdzie będą kręcone zdjęcia. Jak zastrzegają producenci "Czasu honoru", terminy mogą ulegać zmianie (np. ze względu na pogodę). Niewykluczone także, że producenci poproszą Was o diametralną zmianę wyglądu - pamiętajcie: jest rok 1944 i kolorowe czy zbyt krótkie włosy, nietypowe fryzury mogą okazać się problemem.

Koniecznie zapoznajcie się więc z regulaminem!

Teraz trwa druga edycja naszej zabawy, a jej zwycięzców zaprosimy na plan 11 lipca - zdjęcia do serialu będą wtedy kręcone w Warszawie.

Na planie pojawią się m.in. Mariusz Kiljan, Agnieszka Więdłocha i Sonia Bohosiewicz, a wraz z nimi - aż 10 naszych słuchaczy!

POD TYM LINKIEM znajdziecie wszelkie potrzebne informacje, dwie fotografie i specjalny formularz, za pomocą którego możecie przesłać stworzoną przez siebie historię.

Serial kultowy

"Czas honoru" zadebiutował na antenie TVP 2 w 2008 roku. Każdy odcinek ogląda średnio ponad 2 mln widzów, produkcja zgarnęła też kilka nagród (m.in. wyróżnienia przyznawane na WorldFest Independent Film Festival w Houston i New York Festivals).

Emisja 12 nowych odcinków zaplanowana jest na jesień tego roku. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserią zajął się Jan Hryniak, twórca "Tricku" i "Trzeciego".

Obok znanych już widzom postaci kreowanych przez Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego, Magdalenę Różczkę, Olgę Bołądź, Agnieszkę Więdłochę czy Karolinę Gorczycę na ekranie zobaczymy też bohaterów, w których wcielą się m.in. Borys Szyc, Edyta Olszówka, Ireneusz Czop i Maciej Musiał.

Odwiedź oficjalny profil serialu "Czas Honoru" na Facebooku!