Wokalista Rolling Stones, Mick Jagger ujawnił, że w piątek spotkał się we Florencji z premier Wielkiej Brytanii Theresą May. Razem poszli na lody na Moście Złotników. Opowiedział o tym ze sceny podczas sobotniego koncertu w mieście Lukka w Toskanii. Theresa May przyjechała w piątek na kilka godzin do Florencji, żeby wygłosić tam przemówienie na temat negocjacji w sprawie Brexitu oraz brytyjskich propozycji warunków i zasad wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Szefowa brytyjskiego rządu wyjaśniła prasie, że wybrała to miasto jako symbol Europy i jednocześnie miejsce silnych związków kulturowych i ekonomicznych z Wielką Brytanią.

We Florencji przebywali w tym samym czasie muzycy grupy Rolling Stones.

Na początku koncertu Jagger powiedział po włosku ze sceny 60 tysiącom zgromadzonych tam osób: "Spędziłem wczoraj przepiękny dzień we Florencji. Spotkałem się z z panią May i razem zjedliśmy lody na Ponte Vecchio".


Wcześniej media poinformowały, że Jagger zwiedził po godzinach zamknięcia florencką Galerię Akademii. Znajduje się tam m.in. słynna rzeźba Dawida dłuta Michała Anioła.


(ug)