Zasady savoir-vivre’u to nie sztywny kołnierz, który krępuje nasze wszystkie ruchy. Bywa, że o dobrym wychowaniu świadczy raczej umiejętność sprawnego ich łamania niż ślepe przestrzeganie. Etykietalny anarchista jednak nigdy za człowieka obytego uznany nie zostanie, więc reguły i tak znać trzeba. Które więc zasady łamać, kiedy i w jakich okolicznościach?

"Savoir-vivre, czyli jak ułatwić sobie życie" to praktyczny poradnik przydatnych w codziennym życiu zasad dobrych manier i grzecznego zachowania. Autor - Wojciech S. Wocław - zawodowy konferansjer, popularyzator wiedzy z savoir-vivre’u, etykiety w biznesie i dress code’u, pisarz, pokazuje savoir-vivre nie jako kodeks trudnych do zrozumienia norm, lecz jako zbiór praktycznych zasad, które warto znać i stosować dla własnej i innych wygody.

Obok tekstów o podawaniu ręki czy posługiwaniu się sztućcami są i takie, w których autor, z właściwą sobie lekkością, omawia zasady dobrego wychowania w różnych miejscach: na wakacjach, na plaży, na górskim szlaku, w świątyniach, w teatrze czy w Internecie.

Ułatw sobie życie i sięgnij po praktyczny poradnik współczesnego savoir-vivre’u!

Porady Wojciecha S. Wocława przeczytacie także klikając >>> TUTAJ <<<