"Emocje Tworzenia" – pod takim hasłem będzie przebiegać kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o człowieku". Odbędzie się ono w środę 6 grudnia w dużej auli Pałacu Larischa przy ul. Brackiej 14 w Krakowie. Początek o godzinie 18:00.

To już kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Rozmowy o człowieku", poświęconemu profesorowi Jerzemu Vetulaniemu.

Spotkania z naukowcami, filozofami, lekarzami czy artystami, które mają sprawić, że szerzej spojrzymy na świat, mają inspirować i zaciekawiać, organizuje profesor psychiatrii Dominika Dudek. Jak sama mówi, dziedzina, którą reprezentuje wymaga od człowieka zadawania pytań i otwierania umysłów oraz zaangażowania w to, co nie jest znane. 

Gośćmi środowego spotkania będą poetka Ewa Lipska oraz niezależna malarka Iwona Siwek-Front. Będzie mowa m.in. o tym, czym jest sztuka, dlaczego jest tak ważna dla człowieka, a także jak unikać banałów w sztuce i czym się inspirować. 

Jestem przekonana że to na artystach spoczywa przywilej i odpowiedzialność za otwieranie umysłów, za zmienianie świadomości, sztuka może pomóc nam zneutralizować demony nienawiści wzajemnej i nacjonalizmu, tego zła, które jest wokół nas - mówi Dominika Dudek.

Przypomnijmy, że "Rozmowy o człowieku" to cykl spotkań z uczonymi, filozofami, lekarzami i artystami, poświęconych różnym wymiarom ludzkiego doświadczenia - religijności, moralności, twórczości i kreatywności, chorobom somatycznym i psychicznym, cierpieniu - podejmowanym z perspektywy współczesnej psychologii i psychiatrii.

Mam nadzieję, że "Rozmowy o Człowieku" ze wspaniałymi, mądrymi i pięknymi ludźmi będą otwierać nasze umysły, prowokować do wysiłku intelektualnego, zaciekawiać, inspirować i poszerzać przestrzeń wewnętrznej wolności. Tego Państwo i sobie życzę, dedykując nasze spotkania pamięci Profesora Jerzego Vetulaniego - człowieka o pięknym umyśle - zaznaczyła prof. Dominika Dudek. 

(m)