​Dziś do kin trafia najnowsza animacji Disneya "Dzwoneczek i tajemnica piratów". Tym razem dzielne wróżki z Przystani Elfów czeka spotkanie z piratami! A wszystko przez tajemniczą i ambitną Zarinę, która wykradła z Przystani Elfów magiczny, błękitny pyłek. Jest też francuski film "Wakacje Mikołajka" inspirowany słynną książką.

Dzwoneczek kontra piraci  

Kiedy jako dziecko obejrzałam "Piotrusia Pana", wyobrażałam sobie, że Nibylandia to miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć  - twierdzi Peggy Holmes, reżyserka filmu "Dzwoneczek i tajemnica piratów", w którym przenosimy się do świata "Piotrusia Pana". Wiedzieliśmy, że Zarina czuje się niezrozumiana. Była utalentowaną i ciekawą świata strażniczką pyłku, ale w Przystani Elfów nie czuła się dobrze. Naturalną konsekwencją były zatem myśli o opuszczeniu Przystani Elfów w poszukiwaniu własnego miejsca na świecie - tłumaczy producentka Jenni Magee-Cook. Zadaliśmy sobie pytanie: Gdzie uda się wróżka, która chce uciec z domu? "Skull Rock" - padło podczas spotkania producenta wykonawczego Johna Lassetera i scenarzystów z Disneytoon Studios. To nasunęło nam pomysł z piratami, Kapitanem Hakiem i wróżką-piratką - kończy Holmes. Zbuntowana wróżka w polskiej wersji językowej przemówi głosem Małgorzaty Sochy.

Wakacje Mikołajka

14 sierpnia do polskich kin wchodzi też kontynuacja familijnego hitu, która równie dobrze radzi sobie w rozbawianiu dużych i małych.

To luźna ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń.  W polskiej wersji językowej jako rodziców Mikołajka usłyszymy Tomasza Kota i Agatę Kuleszę.

Kierując się własnym doświadczeniem, wiem, że najistotniejsze są filmy, które poza rozśmieszaniem dzieci, gwarantują dobrą zabawę dorosłym. Tak jest w przypadku "Wakacji Mikołajka". To prawdziwa gratka dla dzieciaków i coś fantastycznego dla ich rodziców. Mamy tu urlop z teściową, skomplikowane relacje z żoną, szefem, a nawet edukacyjne pogadanki rodzica z maluchem. Spodziewajcie się wielopoziomowości żartowej na najwyższym poziomie - zapewnia Tomasz Kot.

Z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek pakuje walizki i w towarzystwie rodziców i babci wyrusza na upragnione wakacje nad morze. Na malowniczych plażach pensjonatu Rybitwa chłopiec szybko pozna nowych, oddanych przyjaciół. Wśród nich znajdują się: Błażej, który nie jest na wakacjach, bo jest... miejscowy, Fortunat - łakomczuch potrafiący zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwy Kryspin, a także niespecjalnie lubiany przez kolegów przemądrzalec Kosma. Dla ich wesołej paczki każdy dzień to doskonała okazja do nowych przygód. Sprawy i zabawy skomplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołączy pierwsza dziewczynka - małomówna Izabela. Mikołajek, jak zwykle wierny swojej szkolnej miłości - Jadwini, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Wraz z przyjaciółmi zaczyna knuć kolejne, coraz śmieszniejsze i wymyślniejsze plany, mające zmusić Izabelę do opuszczenia kurortu. Zanim sprawa znajdzie swój finał, pośród plaż, hotelów i lasów nasi bohaterowie przeżyją wakacje, których już nigdy nie zapomną.

(abs)