Niezwykłą wystawą lekarze i amazonki przypominają kobietom o konieczności profilaktycznych badań w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi. 13 kobiet, które stoczyły walkę z „bestią” pozowało do zdjęć znanemu śląskiemu fotografowi Tomaszowi Jodłowskiemu. Efekt ich pracy można oglądać w Szpitalu Klinicznym nr 5 przy ul. Ceglanej w Katowicach.

Panie z Rudzkiego Stowarzyszenia Amazonek zgodziły się wziąć udział w sesji zdjęciowej, żeby pokazać, iż mimo bardzo ciężkich przeżyć potrafią cieszyć się każdą chwilą swojego "drugiego życia". Na zdjęciach wszystkie są promiennie uśmiechnięte. Nie widzę powodu, żeby się smucić. Prowadzimy normalne życie, nawet bardziej aktywne niż przed chorobą. Uprawiam wodny aerobik, pływam, udzielam się w stowarzyszeniu - mówi reporterce RMF FM Annie Kropaczek Irena Potrzebowska, która przeszła operację 7 lat temu. Teraz tylko raz na pół roku zgłaszam się do onkologa, na badania kontrolne - dodaje.

Sesja zdjęciowa była dla wszystkich kobiet bardzo dużym przeżyciem. Panie były bardzo wdzięcznymi modelkami - ocenia fotograf Tomasz Jodłowski. Zdjęcia miały pokazać, że pomimo choroby można żyć normalnie, można być szczęśliwym. To na pewno jest łatwiejsze dla pań ze Stowarzyszenia, które spotykają się co tydzień, wspierają - mówi. Podkreśla też to, że jego modelki są na zdjęciach uśmiechnięte. Gdyby naprawdę nie były szczęśliwe, nie udałoby się tego uśmiechu pokazać - dodaje.