Chris Pratt i Jennifer Lawrence w filmie "Pasażerowie". W teatrze - "Lekcja stepowania" w reżyserii Krystyny Jandy. Sprawdzamy, co wydarzy się w kulturze w najbliższym tygodniu.

"Pasażerowie" w kinie

Czekamy na film "Pasażerowie", science fiction w znakomitej obsadzie. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów na skutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim, w tej roli Chris Pratt oraz Aurora, którą gra Jennifer Lawrence zakochują się w sobie. Wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich. Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

W filmie, oprócz Pratta i Lawrence,  zobaczymy także Laurence'a Fishburne'a, Martina Sheena i Andy'ego Garcię. Polska premiera filmu 25 grudnia. Ale od 21 grudnia to kosmiczne love story będzie do zobaczenia w wybranych kinach.


Lekcja stepowania w teatrze

W stołecznym Och-Teatrze we wtorek 20 grudnia odbędzie się premiera spektaklu "Lekcje stepowania" w reżyserii Krystyny Jandy i w znakomitej obsadzie. Na scenie zobaczymy Izabelę Dąbrowską, Annę Iberszer, Joannę Moro, Elżbietę Romanowską, Krystynę Tkacz, Marię Winiarską, Zofię Zborowską, Katarzynę Żak i Kamila Maćkowiaka.

Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. Dla każdej z nich tytułowe lekcje tańca znaczą coś innego - są ucieczką od trosk, sposobem na odzyskanie wiary w siebie, odnalezioną radością i zastrzykiem energii. Regularne spotkania pozwalają wszystkim adeptom stepowania poznać się i stopniowo ukazują, z jaką historią przyszedł każdy z nich. Pewnego dnia okazuje się, że amatorska grupa staje przed szansą występu dla szerokiej publiczności podczas wydarzenia dobroczynnego. W obliczu takiego wyzwania lekcje stepowania nabierają zupełnie nowej dynamiki.

Od ponad 30 lat  "Lekcje stepowania" są niezmiennie bardzo popularnym tekstem teatralnym, inscenizowanym na całym świecie. W Anglii powstała nowa inscenizacja tekstu, którą na początku 2017 roku zobaczyć będzie można w londyńskim Vaudeville Theatre.

(mn)